DOLAR 32,3106 0%
EURO 35,1461 0.53%
ALTIN 2.407,64-0,30
BITCOIN 2175586-0,95%
İstanbul
28°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Türkiye’den en az 21 öğrenciye, Birleşik Krallık’ta yüksek lisans burs fırsatı
 • Görüş Haber
 • Eğitim
 • Türkiye’den en az 21 öğrenciye, Birleşik Krallık’ta yüksek lisans burs fırsatı

Türkiye’den en az 21 öğrenciye, Birleşik Krallık’ta yüksek lisans burs fırsatı

ABONE OL
Mart 2, 2023 13:58
Türkiye’den en az 21 öğrenciye, Birleşik Krallık’ta yüksek lisans burs fırsatı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında British Council, 2023-24 akademik yılında Birleşik Krallık’ta eğitim almak isteyenlere GREAT bursları ve Bilimde Kadın STEM bursları ile destek sunuyor. Toplamda 19 üniversiteden çeşitli alanlarda sağlanan burs imkanları, yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için hem finansal hem de özel destekleri kapsıyor.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında, British Council’ın University of Warwick, University of St Andrews ve Cranfield University iş birliği ile hayata geçirdiği Bilimde Kadın STEM bursları ve Birleşik Krallık’tan farklı uzmanlıklardaki 16 üniversitenin sağladığı GREAT bursları, Birleşik Krallık’ta yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilere eşsiz bir fırsat sunuyor.

Mühendislik, sağlık, biyoteknoloji, çevre çalışmaları ve sürdürülebilirlik alanlarında kadınlara tam burs ile teşvik

British Council’ın, Birleşik Krallık’ın önde gelen üniversitelerinden University of Warwick, University of St Andrews ve Cranfield University iş birliği ile hayata geçirdiği Bilimde Kadın STEM bursları, Türkiye’den en az beş kadın öğrenciye hayallerini gerçekleştirme fırsatı sağlıyor. STEM alanında eğitimleri için finansal desteğe ihtiyaç duyan, gelecek nesillere STEM’de kariyer yapma konusunda ilham vermek isteyen kadınlara açık olan burslara, University of Warwick, University of St Andrews ve Cranfield University’nin web siteleri üzerinden başvurulabiliyor. Burslar mühendislik, sağlık, biyoteknoloji, havacılık, biyoinformatik, tasarım odaklı düşünme, enerji, gıda, robotik, su ile ilgili programlar, çevre çalışmaları ve sürdürülebilirlik alanlarını kapsıyor ve öğrenim ücretleri, aylık maaş, seyahat masrafları, vize ve sağlık sigortası ücretlerinin yanı sıra anne olan bursiyerler için özel destekleri ve İngilizce dil desteğini de içeriyor.

Üçüncü yılında olan burs programı, STEM alanında kız çocukları ve kadınlar için fırsatları artırmayı ve STEM konularında kariyerlerini daha da geliştirmelerine imkan tanımayı amaçlıyor.

İlgi alanına uygun bölümde eğitim ve 10.000 Sterlin burs desteği

Aralarında Cardiff University, Edinburgh Napier University, Goldsmiths, University of London, Nottingham Trent University, Oxford Brookes University, Teesside University, University of Edinburgh, University of East Anglia, University of Glasgow, University of Hull, University of Stirling, University of York, Liverpool John Moores University, University of Manchester, University of Bradford ve Anglia Ruskin University’nin bulunduğu Birleşik Krallık’ın önde gelen 16 üniversitesi, Türkiye’den öğrencilere GREAT bursları sunuyor. Adalet-hukuk ve iklim değişikliği alanlarına verilen spesifik burslar dışında, farklı ilgi alanlarına uygun bursların da yer aldığı GREAT burs programında, yüksek lisans eğitim ücretini karşılamak üzere her öğrenciye 10.000 Sterlin veriliyor.

Üniversitelerin kendi web siteleri üzerinden yapılan başvuruların son günleri, Mart ve Haziran 2023 arasında değişiklik gösteriyor. Burs almaya hak kazanan öğrencilerle, başvuruların değerlendirilmesinin ardından üniversiteler tarafından iletişime geçiliyor. Başvuru koşulları arasında, Türkiye vatandaşı olmak ve üniversitedeki bir lisansüstü programının tüm şartlarını yerine getirerek kabul almış olmak yer alıyor.

Türkiye’den, her yıl eğitim almak için Birleşik Krallık’ı seçen 4500’ün üzerinde öğrenci ile GREAT bursları, Türkiye ve Birleşik Krallık arasında güçlü bağlantılar kurulmasına ve Birleşik Krallık’a Türkiye’den gelen tüm öğrencileri ağırlamaya devam ediyor.

Web seminerleri ile burslar hakkında detaylı bilgi

Hem GREAT hem de Bilimde Kadın STEM bursları veren tüm üniversiteler, çeşitli tarihlerde web seminerleri düzenleyerek öğrencilerle burslar, sağlanan imkanlar ve programlar hakkında detaylı bilgi paylaşıyor. Üniversitelerin katılımıyla 29 Mart Çarşamba günü gerçekleşecek GREAT bursları tanıtım web seminerleri serisine, British Council Türkiye web sitesi üzerinden kaydolarak katılmak mümkün. University of Warwick, University of St Andrews ve Cranfield University’nin temsilcilerinin katılacağı web seminerleri, 14 Mart ve 28 Mart tarihlerinde Bilimde Kadım STEM bursları hakkında daha fazla detay ve koşulları öğrencileriyle paylaşacak. Bilgi ve tarihler için öğrencilerin British Council Türkiye web sitesini takip etmesi mümkün.

Bilimde Kadın STEM bursunda yer alan üniversiteler:

 1. University of Warwick
 2. University of St Andrews
 3. Cranfield University

GREAT burs programında yer alan üniversiteler:

 1. Cardiff University
 2. Edinburgh Napier University
 3. Goldsmiths, University of London
 4. Nottingham Trent University
 5. Oxford Brookes University
 6. Teesside University
 7. University of Edinburgh
 8. University of East Anglia
 9. University of Glasgow
 10. University of Hull
 11. University of Stirling
 12. University of York
 13. Liverpool John Moores University
 14. University of Manchester
 15. University of Bradford
 16. Anglia Ruskin University

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.