DOLAR 32,7099 1.33%
EURO 34,9872 0.22%
ALTIN 2.448,802,43
BITCOIN 21843610,28%
İstanbul
24°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

<strong>Başarılı kadınlar “İşimiz Sağlık Gücümüz Kadın” panelinde buluştu</strong>
  • Görüş Haber
  • Gündem
  • Başarılı kadınlar “İşimiz Sağlık Gücümüz Kadın” panelinde buluştu

Başarılı kadınlar “İşimiz Sağlık Gücümüz Kadın” panelinde buluştu

Dünyanın en büyük sağlık şirketlerinden biri olan Johnson & Johnson’ın koşulsuz desteği ve Türkiye Klinikleri iş birliği ile gerçekleşen “İşimiz Sağlık Gücümüz Kadın” paneli, sağlık sektöründen başarılı kadınları bir araya getirdi. Sağlık sektöründe cinsiyet eşitliğinin dününün ve bugününün masaya yatırıldığı, daha “eşit” bir gelecek için yapılması gerekenlerin tartışıldığı panelde konuşan Janssen Türkiye Genel Müdürü Demet Russ “Geçmişte yapılan hataları değiştirmemiz mümkün olmayabilir ancak bugünü değiştirmek elimizde. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlandığı, cinsiyet rollerinin önümüzde birer engel olmadığı bir geleceği hep birlikte yaratacağız” dedi.

ABONE OL
Nisan 6, 2022 06:50
<strong>Başarılı kadınlar “İşimiz Sağlık Gücümüz Kadın” panelinde buluştu</strong>
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İnsanların sağlığını ve esenliğini ileriye götürmek için yenilikçi fikirler, ürünler, hizmetler üreten Johnson & Johnson’ın Janssen Türkiye İlaç Grubu, Tüketici Grubu, Göz Sağlığı Grubu ve Tıbbi Cihaz Grubu MedTech’ten oluşan şirketlerinin koşulsuz desteğiyle ve Türkiye Klinikleri ev sahipliğinde, “İşimiz Sağlık Gücümüz Kadın” paneli gerçekleştirildi.

Sağlık sektöründe cinsiyet eşitliğinin önemine vurgu yapan, bu alandaki başarılı kadınları ön plana çıkararak pozitif bir motivasyon yaratmayı amaçlayan panel, 28 Mart 2022 tarihinde, Türkiye Klinikleri TV üzerinden sunucu Oylum Talu’nun moderatörlüğünde çevrimiçi olarak yayınlandı.

Başarılı kadın hekimlerden güçlü mesajlar 

Aralarında sağlık sektörü çalışanları ve tıp eğitimi alan üniversite öğrencilerinin bulunduğu üç binden fazla kişinin çevrimiçi olarak izlediği panelde, Janssen Türkiye Genel Müdürü Demet Russ’un yanı sıra alanında uzman hekimler Doç. Dr. Başak Bostancı, Dr. Dt. Deniz Çelakıl, Prof. Dr. Feza Yarbuğ Karakayalı ve Prof. Dr. Zeynep Pınar Önen de konuşmacı olarak yer aldı. Kendi kariyerlerinde ve hayatlarında onlara ilham veren başarı hikayelerini, “iyi ki hekimim” dedikleri anları paylaşan panelistler, sağlıkta sürdürülebilir kadın istihdamının yaratacağı etkinin ve kadınların çalışma hayatında aktif rol almalarının toplumsal fayda açısından öneminin altını çizdi. 

Demet Russ: “Bugünü değiştirmek bizim elimizde”

Panelde konuşan Janssen Türkiye Genel Müdürü Demet Russ, farklı bakış açılarının ve vizyonların sunduğu zenginliğin önemine değinerek, “Bu, Johnson & Johnson’ın köklerinden gelen bir olgu. Kadın liderliğinin desteklenmesi ve kadınlara gelişim alanı yaratılması uzun yıllardır en önemli önceliklerimiz arasında. Biz bu kapsayıcı ve dahil edici anlayışı, Janssen ve Johnson & Johnson’da bütün ekiplerimizde, liderlik prensiplerimizde, insan kaynaklarından başlayarak hayata geçirdiğimiz tüm uygulamalarda yaşatıyoruz” dedi. 

Farklı sektör ve alanlarda cinsiyet eşitliğinin sağlanması için ortak tavır almanın ve ezberleri birlikte bozmanın önemini de vurgulayan Russ, “Tarihte bir noktada bir yanlışlık olmuş ve bu yanlışlık maalesef nesilden nesile aktarılarak birikmiş, bir şekilde ezber haline gelmiş. Geçmişte yapılan hataları değiştirmemiz mümkün olmayabilir ancak bugünü değiştirmek elimizde. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlandığı, cinsiyet rollerinin önümüzde birer engel olmadığı bir geleceği hep birlikte yaratacağız” dedi. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.