Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) belediyelerine atanan kayyımlar, batı kentlerinden getirdikleri bürokratları birden fazla maaşa bağlarken, verilen ihalelerde ise daha çok pazarlık ve doğrudan temin yöntemi seçiliyor.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, Mayıs 2020’de herhangi bir gerekçe göstermeden 10 işçiyi işten çıkaran Siirt Belediyesi kayyımı, hiçbir duyuru yapmaksızın 6 kişiyi işe aldı. Bunların arasında Siirt kayyımı Osman Bektaşoğlu’nun yardımcısı Kadir Yıldız’ın kızı İrem Yıldız da bulunuyor.


Kadir Yıldız

EMNİYET MÜDÜRÜ İKEN BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

Antalya’da 3. sınıf emniyet müdürü olarak görev yaparken 12 Temmuz 2018’de Siirt’e tayini çıkan Yıldız, Bektaşoğlu’nun Vali Ali Fuat Atik’in yerine 10 Haziran 2020’de kayyım olarak atanması ile birlikte belediye başkanı yardımcılığı görevine getirildi. Yıldız, göreve başlar başlamaz ilan duyurusu yapılmadan 6 kişinin içinde kızı İrem Yıldız’ı da koyarak işe aldı. Kızını Başkan yardımcısı danışmanı görevine getiren Yıldız’ın işe aldığı diğer 5 kişinin de AKP’ye yakın isimlerden oluştuğu öğrenildi.

Yıldız, Haziran 2020’den bu yana babasının danışmanı olarak görevini sürdürüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here