DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BITCOIN 21112580,93%
İstanbul
27°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

L’ORÉAL GRUP, EQUILEAP’IN CİNSİYET EŞİTLİĞİ RAPORU’NDA BU YIL DA DÜNYANIN EN ÖNDE GELEN ŞİRKETLERİ ARASINDA YER ALDI!
  • Görüş Haber
  • Dünya
  • L’ORÉAL GRUP, EQUILEAP’IN CİNSİYET EŞİTLİĞİ RAPORU’NDA BU YIL DA DÜNYANIN EN ÖNDE GELEN ŞİRKETLERİ ARASINDA YER ALDI!

L’ORÉAL GRUP, EQUILEAP’IN CİNSİYET EŞİTLİĞİ RAPORU’NDA BU YIL DA DÜNYANIN EN ÖNDE GELEN ŞİRKETLERİ ARASINDA YER ALDI!

ABONE OL
Mart 31, 2023 08:34
L’ORÉAL GRUP, EQUILEAP’IN CİNSİYET EŞİTLİĞİ RAPORU’NDA BU YIL DA DÜNYANIN EN ÖNDE GELEN ŞİRKETLERİ ARASINDA YER ALDI!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünya çapında toplumsal cinsiyet eşitliği ile ilgili kapsamlı araştırmalar gerçekleştiren Equileap’in her yıl yayınladığı ‘Cinsiyet Eşitliği Raporu’nun 2023 sonuçları açıklandı. Çeşitliliği, kapsayıcılığı ve eşitliği DNA’sının bir parçası olarak gören L’Oréal Grup, 23 ülkeden 3500 şirketin katıldığı çalışmada 11. sırada yer aldı. Üst üste 6. kez sıralamaya giren L’Oréal Grup, Fransa’da ise 1. seçildi.

L’Oréal Grup’ta kadınlar, yönetim kurulu üyelerinin %50’sini, icra kurulu üyelerinin %32’sini temsil ediyor. Bununla birlikte stratejik pozisyonların %57’sini ve uluslararası marka direktörlerinin %61’ini de kadınlar oluşturuyor.

Cinsiyet eşitliğine verilen önem, L’Oréal Grup’un Türkiye organizasyonunda da en sıcak konulardan birisi. 1000’e yakın çalışanı bulunan L’Oréal Türkiye’de kadın çalışan oranları; tüm çalışanlar arasında %63, yönetim komitesinde %50, yönetici seviyelerinde ise %52 olarak açıklanıyor.

L’Oréal Grup CEO’su Nicolas Hieronimus, şirketin elde ettiği bu başarıya ilişkin görüşlerini paylaştı: “Equileap’in Cinsiyet Eşitliği Raporunda üst üste altıncı kez yer almaktan ve Fransa’da 1. sırada olmaktan gurur duyuyoruz. L’Oréal Grup’ta cinsiyet eşitliği kapsamındaki çalışmalarımız, ‘dünyayı harekete geçiren güzelliği yaratmak’ hedefimize yönelik küresel misyonumuzla birlikte ilerliyor. Bugüne kadar kaydettiğimiz ilerlemeden mutluluk duymakla birlikte, tüm ekosistemimizde çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılığı hakim kılmaya kararlıyız.”

L’Oréal Grup Küresel Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık Sorumlusu Margaret Johnston-Clarke ise “Eylemler, kelimelerden daha etkilidir. L’Oréal Grup’ta cinsiyet eşitliğine dayalı ve aile içi şiddete karşı küresel politikalarımız bulunuyor. Ayrıca, eşitsizlik ve ayrımcılığa karşı sesimizi yükseltmeye de devam ediyoruz. Bu yaklaşımı, hem şirketimizde hem de iş ortaklarımız nezdinde, kadınları her adımda güçlendirmek adına toplumsal cinsiyet eşitliğini savunarak hayata geçiriyoruz.” dedi.

L’Oréal Grup’un, şirket içinde tüm seviyelerde ve fonksiyonlarda toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamaya yönelik uzun süredir devam eden bir taahhüdü bulunuyor. Grup çeşitlilik, kapsayıcılık ve eşitlik yaklaşımını odağında tutarak, başta cinsel taciz ve toplumsal cinsiyete dayalı şiddet olmak üzere her türlü taciz veya şiddete karşı kararlı bir şekilde mücadele etmeye devam ediyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.