Kasımpaşa Kulübü, Galatasaray maçındaki tartışmalı hakem kararlarına sert tepki gösterdi. Lacivert-beyazlılar yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Süper Lig’in 25’inci haftasında Türk Telekom Stadı’nda Galatasaray ile oynadığımız maçta, bu sezonki skandal hakem kararlarının bir devamını izledik.

Müsabakanın 54’üncü dakikasında futbolcumuz Varga’ya ceza alanı içinde yapılan faulde verilmeyen penaltı, futbolumuzda kara bir leke olarak yerini aldı. Maç esnasında futbolcularımıza yönelik yapılan faulleri görmezden gelen hakemler tarafsızlığını yitirmiştir.

Tüm futbol otoritelerinin “tartışmasız penaltı” olarak nitelendirdiği pozisyonu devam ettiren orta hakem Erkan Özdamar ile VAR hakemi Fırat Aydınus’un diyaloglarının yayınlanmasını, kamuoyunun aydınlanması açısından önemli buluyoruz.

Öte yandan, hakem Fırat Aydınus’un Kasımpaşa’ya karşı son dönemde verdiği art niyetli kararlar gözümüzden kaçmamaktadır.

Türk futbolundaki kalitenin yükselmesi adına hakemler her zaman adaletli yönetim göstermek zorundadır. Adaletsiz kararlar ile maçların sonucuna etki etmek bırakılmalıdır.

Bu yapılanlar, en basit tabiriyle, COVID-19 pandemisi şartlarında bile her türlü zorluğa rağmen sahaya çıkarak büyük özveri gösteren takımların emeğine saygısızlıktır.

Her zaman tek amacı Türk futboluna hizmet etmek olan kulübümüz konunun takipçisi olacaktır.

Kasımpaşa Spor Kulübü”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here