İletişim Başkanı Altun’un Gara’da şehit edilen 13 vatandaş için sosyal medya hesabından İngilizce paylaşım yaptı. Altun, Batı’yı eleştirerek, “Hiçbir itibarınız kalmadı” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un sosyal medya hesabından İngilizce paylaşım yaptı.

Altun paylaşımında şu ifadelere yer verdi; 

Türkiye, ABD ve Avrupa Birliği’nin terör örgütleri listesinde bulunan PKK, Irak’ın kuzeyinde tutulan 13 Türk vatandaşını şehit etti. Şehitlerimiz, bir NATO müttefiki olan ve terörle küresel mücadeleye katkı sunan Türkiye’nin cesur evlatlarıydı.

Türkiye, bütün terör örgütleriyle mücadelesini, terör tehdidi tamamen ve kalıcı olarak ortadan kaldırılana dek kararlılıkla sürdürecektir. Topraklarımızda ve yurt dışında terörü öven ve teşvik eden kişi ve gruplarla ilgili de gerekli adımları atacağız.

Özellikle PKK’nın Türkiye’deki siyasi kolu olan HDP’nin bugün yanıtlaması gereken bazı zor sorular var: Sizin hiç utanmanız yok mu? Silahlı efendilerinizden, bir insanlık suçunu dahi kınayamayacak kadar mı korkuyorsunuz? Sessizliğiniz, zımni onay ve suç ortaklığı anlamına gelmektedir.

Batı’nın PKK terör saldırıları ve menfur suçları karşısında sergilediği sessizlik ise demokrasi, hak ve hukuk üzerine konuşmak ile bu ilkeleri desteklemek arasında büyük bir fark olduğunun göstergesidir. İşte bu yüzden hiçbir itibarınız kalmadı.

Milletimiz şehit kahramanlarının yasını tutarken, mağaralarında ve evlerinde saklanan son teröristi de yakalama kararlılığımızı tekrar vurguluyoruz. İntikamımız acı olacak. Adaletimiz hızlı gelecek.

(AA)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here