Son dönemde attığı tweetlerle kripto para piyasasına adeta yön veren Elon Musk, kişisel twitter hesabından yaptığı Dojo 4 Doge paylaşımı yaptı. Atılan bu tweet takipçileri tarafından merakla araştırılmaya başlandı. Dogecoin fiyatı Elon Musk’ın son paylaşımı sonrasında Dojo 4 Doge ne demek? Dojo 4 Doge türkçesi nedir? Soruları da cevap aradı.

Dojo 4 Doge ne demek? Dojo 4 Doge türkçesi nedir?

Tesla CEO’su Elon Musk 22 Şubat’ta “Dojo 4 Doge” tweetini attı. Dojo ayrıca bir dojo ve Spor salonunu ifade eder, ancak aynı zamanda Tesla’nın tamamen otonom sürüşünü sağlayan 4D yapay zeka sistemini ifade eder. Dojo bilindiği üzere süper bilgisayar olarak geçmektedir. Elon Musk atmış olduğu Dojo 4 Doge tweetinden ilk çıkan anlam dogecoin mining (madenciliği) için üst düzey bilgisayar kullanacak. “Dojo” kelimesi Japon dövüş sanatları için bir okul veya eğitim tesisidir. Elon Musk’ın bahsettiği dojo da bilgisayarlar için bir tür eğitim okulu.

60333c82c8c3731e44894018

Hypernominalization Ne Demek?

Hypernominalization ise kelime anlamı olarak hipernormalleşme anlamına geliyor. Fakat attığı tweette bu kelimeyi hangi bağlamda kullandığı anlaşılmıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here