Şu anda üç yıldan fazla süren çalışmanın sonucu, kendi başına hareket edebilen Baby Groot da dahil olmak üzere birçok farklı karakterin şeklini alabilen küçük bir robot. Imagineering, Project Kiki ile bir gün Disney tema parkı misafirleriyle etkileşime girebilecek ve onları en sevdikleri karakterlerle yüz yüze olduklarını hissettirebilecek bir robotik oyuncu yaratmak için kolları sıvadı.

Ekip proje üzerinde çalışmaya başladığında, bu göreve hazır robot yoktu, bu yüzden kendi robotlarını yapmaya başladılar. Project Kiwi’nin bileşenlerinin çoğu özel yapım ve bazı akıllı tasarım özellikleri içeriyor. Örneğin, dolaşımdaki havanın motorlarını ve aktüatörlerini soğutmasına izin veren içi boş bir iskelete sahip.

Robot birçok yönden bir atılım gibi görünse de, onu yakın zamanda bir Disney parkında karşımıza çıkmayabilir. Imagineering, TechCrunch’a, Project Kiwi’nin laboratuvardan ayrılmadan önce yapması gereken çok iş olduğunu söyledi.

Ekip ayrıca, Kiwi’nin dünyayı daha iyi anlamasını ve insan yüzlerini tanımasını sağlayacak yeni bir sensör paketi üzerinde çalışıyor. Pil ömrü, kımsında da çalışmalar devam ediyor. Mevcut robot modeil, tek bir şarjla yaklaşık 45 dakika gidiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here